wtorek, 16 października 2012

FACET Z RAJU


Prawie rok temu byłem w Szczecinie na rekolekcjach dla facetów.
Dziś tak postanowiłem przypomnieć kilka myśli z tych dni... 
Panowie - to coś dla każdego z nas!Kim jest ten prawdziwy facet z raju?

Prawdziwy mężczyzna z raju to czysty mężczyzna!
Kiedy Bóg stworzył świat, a zwieńczeniem, najpiękniejszym wśród stworzeń stał się człowiek wtedy dał nam dwie władze, które najbardziej nas upodabniają do Niego. Dał nam współudział w stwarzaniu świata i ludzi poprzez słowa: bądźcie płodni i rozmnażajcie się - no mamy być płodni, a dziś świat nas tak ogranicza i daje nam coś co zaprzecza tej płodności czyli antykoncepcję. Pierwsze słowa do człowieka to nie: no to teraz zacznij się modlić i przestrzegaj moich przykazań byś nie upadł, ale bądź płodny i rozmnażaj się, czyli uprawiaj sex i zacznij rodzić dzieci!!!!!  
Drugi element współudziału w dziele Boga i element naszej do Niego podobizny to władanie i panowanie nad światem. My mamy władać przede wszystkim nad sobą. Jak mamy rządzić światem jak sami z sobą nie możemy sobie poradzić. Bóg nas stworzył byśmy panowali, posiadali władzę nad sobą. To jest mój pierwszy cel. A kto z nas nie ma problemu z czystością? Czy walczysz o nią? Kto z nas walczył o czystość, tak do krwi, tak by nam nogi i ręce urywało i zwyciężył? Nie! Siedzimy i mówimy, że to przerasta nasze siły. Nie chce się nam walczyć, a jak walczymy to przegrywamy. Może nie umiemy, nie potrafimy dobrać właściwej broni.
Czasem jesteśmy nam naród izraelski w Egipcie-siedzimy i nic nie robimy i potrzeba nam takiego Mojżesza, który powie: panowie wychodzimy i oni wyszli.
Ale jest też tak, że skoro od lat walczysz z wrogiem, z wrogiem czystości, to nie martw się – Bóg cię nie przekreśla, nie mówi, że jesteś beznadziejny. Jak jesteś tym udręczony od lat - nie jesteś łajzą i nie jesteś nikim, tylko Boga potrzebujesz. Jak było w Egipcie - faraon się nie zgodził, ale musiał zejść Bóg, musiał zesłać plagi i zatopić to wszystko w morzu.
Musimy popatrzeć na siebie jako na takich leni, którzy nie walczą, a z drugiej strony trzeba popatrzeć, że Boga nam trzeba.
Nie wyjdziemy z tego bez Boga. Przyjdzie faraon i powie – nie. Faraon to symbol szatana. Jak chcę walczyć sam - to zawsze przegram - zawsze, a najczęściej każda moja walka samemu kończy się jeszcze większą klęską. Jeżeli chcę zawalczyć z moim wrogiem to tylko z Bogiem. 

Jan Chrzciciel był takim wojownikiem, który swoim życiem pokazywał na Boga. On mówił: to nie ja jestem najważniejszy, to nie ja jestem prorokiem czy mesjaszem, ten Wielki, ten Ktoś dopiero przyjdzie – takie może nie po naszej myśli, ale to jest prawdziwy mężczyzna. On wiedział kim jest i kto jest źródłem jego siły i męskości. (cdn.)

Brak komentarzy: