wtorek, 22 czerwca 2010

jestem kochany w moich słabościach

Dziś miałem możliwość wypowiedzenia się na większym forum, podczas nowenny, szkoda, bo to już po raz ostatni w Gliwicach w czasie moich praktyk. Podjąłem dziś temat zaakceptowania samego siebie, a szczególnie akceptacji tego co najbardziej mnie boli lub jest wstydliwe- choroba, cierpienie, wady, pochodzenie itd. Zakończyłem moje kazanie porównaniem, by rany przemieniać w perły i jako najcenniejszy dar właśnie taki ofiarować Jezusowi. On najlepiej umie przemieć to co trudne w piękne rzeczy, no i oczywiście najpiękniejszym darem dla Niego są moje zranienia.

powiedz co czułeś święty JózefiePowiedz, co czułeś, Józefie święty
w godzinę twego zwiastowania,
kiedy Bóg odebrał Ci wszystko,
i wszystko dał Ci w zamian.

Jest taka miłość,
która godzi ogień z wodą,
i wolność taka,
co dla swej woli zamyka drogę.

Jest taka radość,
która pulsuje milczeniem,

i pewność taka,
co się upewnia nierozumieniem.

Powiedz, co czułeś, Józefie święty
gdy uszy twe ciągle słyszały,
jak synem cieśli był nazywany
Król Chwały nieskończonej.


Jest taka miłość ...

Powiedz, co czułeś, Józefie święty,
gdyś siadał wraz z Miriam przy stole
i zwykłym chlebem Jezusa karmił -
Chleb Żywy wszech pokoleń.

Jest taka miłość ...nt. tej pieśni i płyty:
http://dominikanie.pl/aktualnosci/news/archiwum/news_id,2189,y,2009,ukazala_sie_nowa_plyta_z_muzyka_liturgiczna.html

jesteśmy piękni twoim pięknem PanieTy otwierasz na Twoje piękno Panie
a my jesteśmy piękni Twoim pięknem.

sobota, 19 czerwca 2010

chlubię się w moich słabościach"1
Jeżeli trzeba się chlubić - choć co prawda nie wypada - przejdę do widzeń i objawień Pańskich. 2 Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba. 3 I wiem, że ten człowiek - czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, , Bóg to wie - 4 został porwany do raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać. 5 Z tego więc będę się chlubił, a z siebie samego nie będę się chlubił, chyba że z moich słabości. 6 Zresztą choćbym i chciał się chlubić, nie byłbym szaleńcem; powiedziałbym tylko prawdę. Powstrzymuję się jednak, aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie lub co ode mnie słyszy. 7 Aby zaś nie wynosił mnie zbytnio ogrom objawień, dany mi został oścień dla ciała, wysłannik szatana, aby mnie policzkował - żebym się nie unosił pychą. 8 Dlatego trzykrotnie prosiłem Pana, aby odszedł ode mnie, 9 lecz [Pan] mi powiedział: "Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali". Najchętniej więc będę się chlubił z moich słabości, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusa. 10 Dlatego mam upodobanie w moich słabościach, w obelgach, w niedostatkach, w prześladowaniach, w uciskach z powodu Chrystusa. Albowiem ilekroć niedomagam, tylekroć jestem mocny"

środa, 16 czerwca 2010

wybory-Polska jest najważniejsza!

Po wyjeździe do Francji miała się ukazać krótka notka, ale niestety na znów pojawiający się niestety brak czasu, który mnie dogonił powoduje, że chyba tego nie będzie, albo relacja z odpowiednim komentarzem ukaże się w późniejszym wakacyjnym terminie.
Przed nami coś o wiele ważniejszego. Przed nami sprawy które zadecydują o naszej ojczyźnie, a przecież Polska jest najważniejsza.