piątek, 17 września 2010

kobiety, szaleńcy, głupcy-oto szajka Jezusowa


(Łk 8,1-3)
Jezus wędrował przez miasta i wsie, nauczając i głosząc Ewangelię o królestwie Bożym. A było z Nim Dwunastu oraz kilka kobiet, które uwolnił od złych duchów i od słabości: Maria, zwana Magdaleną, którą opuściło siedem złych duchów; Joanna, żona Chuzy, zarządcy u Heroda; Zuzanna i wiele innych, które im usługiwały ze swego mienia.To były takie czasy, że wędrowanie z kobietami nie uchodziło za dobre zachowanie. Och, kobiety w tamtych czasach to nie miały tyle do powiedzenia co dziś. Ich miejsce to izdebka, przynoszenie wody ze studni (bonus za dobre sprawowanie), gotowanie posiłków, ale nie przysiadywanie do nich w obecności mężczyzn, sprzątanie i wiele wiele innych zajęć, niezbyt na dzień dzisiejszy chlubnych.

Prawdziwą rewolucje przynosi Jezus. Och, kobiety, nie wiem czy zdajecie sobie sparwę, co On zmienił i jaki to ma odgłos po dzień dzisiejszy. To On was pierwszy zauważył. Pierwszą osobą, która cię zauważa to sam Bóg. On tworzy,wydobywa i odkrywa w tobie największe piękno ukryte w głęboko w sercu.

Jezus, bierze do swojego towarzystwa tych, dla których nie ma miejsca na świecie, kogo się nie zauważa. Dziś też tak jest. Skoro czujesz się odrzucony i wyśmiewany, nawet z powodu wiary, czuj się zapisany do grupy towarzyszenia Jezusowi. On przyjmuje właśnie takich-tych co są głupstwem dla świata.

Jezu, który kobiety wyniosłeś na wyżyny, podnoś tych którzy upadają i tych którzy inni przewracają. Ty masz taką moc, bo Ty żyjesz i królujesz oraz kochasz na wieki wieków. Amen

3 komentarze:

Ewa pisze...

Chwała Temu, który podnosi,
chociaż sam upadał!

Monika M. pisze...

Jezus był największym rewolucjonistą w dziejach ludzkości.

San. pisze...

'Jesteśmy piękni Twoim piękenm, Panie...' :)
ostatnio śmiałam się, że to jedynie podnosi moją samoocenę :P

pozdrawiam serdecznie, Bracie! :))