wtorek, 27 lipca 2010

zamyślenia w czasie odnowionym

Już półmetek podchodzi pod przeżywany od 14 lipca Miesiąc Odnowy Duchowej
Już coraz bliżej zbliża się dzień 15 sierpnia i godzina 12.00 - wtedy to na ręce Ojca Prowincjała
z sześcioma moimi współbraćmi złożę śluby wieczyste. Biorąc Boga na świadka wybiorę życie według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, oraz złożymy ślub i przysięgę wytrwałości w zgromadzeniu ;)Serce coraz bardziej bije mocniej, bo spodziewa się nie tyle emocji ale zobowiązania podejmowanego, ale do którego przygotowywało się przez 7 lat. Każdy dzień tak właściwie od narodzin moich, a szczególnie od dnia 24 września 2003 był i jest przygotowaniem serca właśnie do tego wielkiego wydarzenia.

„Zdobyty przez Chrystusa” (Flp 3,12)

Te słowa apostoła św. Pawła towarzyszą mi w tych dniach. Poprzez wiele wykładów i konferencji, eucharystię każdego dnia sprawowaną z bogatym słowem, a szczególnie przez adorację Najświętszego Sakramentu przybliżamy się do tego dnia przypominając sobie i upamiętniając jaki jest nasz charyzmat i zadanie zostawione nam przez naszych wielkich świętych współbraci począwszy od św. Alfonsa. Każdy moment, nawet odpoczynku mówi o tej prawdzie, że zostaliśmy zdobyci przez Chrystusa i biegniemy ku mecie.

Tu dzieją się wielkie rzeczy.
Potrzeba serca-czystego serca.
Potrzeba modlitwy-gorącej modlitwy.
Potrzeba wiary.
Potrzeba miłości.
Potrzeba nadziei.


by słowa wypowiedziane 15 sierpnia nie były tylko takim formalnym gestem, ale wyrazem serca pragnącego oddać swoje życie Jezusowi!

Brak komentarzy: