piątek, 14 maja 2010

mamy tak wiele"Mamy siebie, mamy tak wiele
mamy to szczęście, że mamy siebie..."
Od kilku dni wsłuchuję się w słowa tej piosenki, by znaleźć myśl przewodnią i jednocześnie uchwycić fenomen nie tyle co zakochania się i miłości dwojga ludzi co również przyjaźni i relacji między ludzkich.

Nie napiszę zbyt wielkiej nowości powtarzając słowa zapisane w Biblii, że kto znalazł przyjaciel, skarb znalazł. Kto znalazł bratnią duszę, kogoś kto go rozumie i ma czas by słuchać, by pomagać w chwilach trudnych i śmiać się do łez w chwilach radości, znalazł skarb życia. Jak każdy skarb-trzeba oczywiście pilnować i troszczyć się o niego.

Mamy siebie, mamy tak wiele i żaden problem nas nie dotknie, a jeżeli by dotknął to z przyjacielem jest lżej przejść przez trudności życia. Mamy to szczęście...

Jeżeli chcę komuś coś życzyć i jeżeli te życzenia mają płynąć z serca
to życzę wszystkim wam czytającym tę krótką notkę tego, żebyście zawsze znajdowali kogoś bliskiego, byście zawsze mieli kogoś, za kogo możecie pójść nawet w ogień. Jeżeli masz kogoś takiego-masz szczęście!

Ale też szanujmy się nawzajem. Pielęgnujmy nasze relacje. I nigdy, przenigdy, nie ma sytuacji bez wyjścia, bez rozwiązania...

pozdrawiam

jak zawsze ten sam- piszący te słowa


ps. Dzięki Ci Boże za każdą osobę, którą mi dajesz, podsyłasz
każda osoba to skarb, drogocenny dar w moim życiu! Dzięki Ci!

3 komentarze:

Agnieszka pisze...

Piękna notka i superpiosenka! Każdy człowiek jest dla nas wyjątkowym darem od Pana Boga a miłość jest nieustanną nauką ale warto jej się uczyć bo w niej jesteśmy prawdziwie szczęśliwi. :) Pozdrawiam cieplutko i miło Cię odwiedzić pierwszy raz na blogu hehe... ;)

Ala pisze...

Piękna notka i temat wprost pasujący do mojej aktualnej sytuacji!!! dzięki ;) i pozdrawiam bardzo serdeczne ;]]

Ewa pisze...

Dziękuję, że Bóg stawia właśnie takich ludzi, jak brat na mojej drodze! A piosenka - rzeczowa i racja - ludzie, którzy idą z nami przez życie to największy skarb.